اخبار

نقش تأثیر گذار روحانیت در سینما مغفول مانده است

سینما باید نقش اساسی روحانیت و کارایی او در عرصه‌های مختلف را به تصویر...

مدیر کل کانون های تخصصی مساجد کشور : نظارت یک روحانی خاص برفیلم ها نظارت حوزه علمیه نیست

نظارت یک روحانی خاص بر محتوای دینی فیلم های جشنواره ها قابل تعمیم به...

حجت الاسلام مهدی دانشمند : سینماگران چهره ای درست از روحانیون به تصویر بکشند

این کارشناس مذهبی گفت: از سینماگران می‌خواهیم روحانی را صرفاً در قبرستان، جلسه ختم...

محمد رضا شریفی نیا: جشنواره روحانی و سینما درتلطیف کردن رابطه مراجع با سینماگران نقشی حساس دارد

این بازیگر سینما و تلویزیون جشنواره هایی مثل روحانی و سینما و گفتمان آن...

معرفی برگزیدگان دومین جشنواره روحانی و سینما

دومین جشنواره روحانی و سینما در5 بخش، بهترین فیلم از نگاه دبیر جشنواره، بهترین فیلم بلند داستانی، بهترین مجموعه تلویزیونی، بهترین کارگردانی فیلم مستند و بهترین بازیگر نقش روحانی  نفرات برتر خود را شناخت.

به گزارش روابط عمومی مرکز محافل و جشنواره های حوزه هنری، عصر امروز جمعه 27 اسفند مراسم اختتامیه و معرفی نفرات برتر دومین جشنواره روحانی و سینما با حضور رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، معاونین حوزه هنری  و جمعی از هنرمندان سینما در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

این جشنواره در 3 بخش سریال ها و مجموعه های تلویزیونی، فیلم های سینمایی داستانی و مستند برگزار می شود و فیلم هایی را در بر می گیرد که  از  سال 13۵۷ تا به امروز و با محوریت حضور روحانی در جامعه و نقش تعیین کننده ان ها تولید شده است.

نفرات برتر در بخش های مختلف این جشنواره بدین شرح است:

*جایزه بهترین فیلم از نگاه دبیر جشنواره با اهدای تندیس جشنواره و 4 سکه بهار آزادی به رهبر قنبری برای فیلم او اهدا شد .

اهدای جایزه به نماینده رهبر قنبری

*در بخش بهترین بازیگری سریال تلویزیونی هیأت داوران ضمن تقدیر از زنده‌یاد خسرو شکیبایی، تندیس جشنواره و 4 سکه بهار آزادی را به رضا کیانیان برای بازی در سریال های کیف انگلیسی و روزگار غریب اهدا کرد.

*بهترین کارگردانی فیلم مستند برای  فیلم شیخ حسن با اهدای تندیس جشنواره ، لوح افتخار و 4 سکه بهار ازادی به سید وحید حسینی اهدا شد. همچنین در این بخش از «فیه ما فیه» صادق داوری‌فر تقدیر شد.

تقدیر از سید وحید حسینی

*در بخش بهترین مجموعه های  تلویزیونی هئیت داوران جشنواره تندیس جشنواره و 4 سکه بهار آزادی این بخش را به بهروز شعیبی برای سریال پرده نشین اهدا کرد. همچنین در این بخش از فیلم های «کوچک جنگلی» و «مدرس» تقدیر شد.

تقدیر از بهروز شعیبی

*هیأت داوران ضمن تقدیر از فیلم های داستانی «صلا و مس» و «او» جایزه بهترین کارگردانی، دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره و 4 سکه بهار آزادی را به فیلم زیر نور ماه به کارگردانی سید رضا میرکریمی اهدا کرد.

گفتنی است؛ آثاربخش داستانی توسط پرویز شیخ طادی، منوچهر شاهسواری، منوچهر راعی، حجة الاسلام جعفری و حجة الاسلام صادقی ، بخش مستند توسط محسن یزدی، وحید چاووش و سلیم غفوری و در بخش سریال های تلویزیونی سهیل جهان بیگلری، بهروز افخمی و حجة الاسلام و المسلمین شهاب مرادی به ارزیابی آثار پرداختند.

لازم به ذکر است؛ در این مراسم چهره های سرشناسی از جمله محسن مؤمنی شریف (رئیس حوزه هنری)، فاضل نظری ( معاون هنری حوزه هنری)، محمد رضا شریفی نیا، حجت الاسلام شهاب مرادی، داریوش کاردان، علی دهکردی و ... در این برنامه حضور داشتند.

برای اطلاع ازمهمترین اخبار جشنواره ها و محافل حوزه هنری ما را در کانال تلگرامی دنبال کنید.